تبلیغات
WIMIFIRE - آشنایی با مفاهیم زیباسازی - وسایل ورزشی و بدنسازی

آشنایی با مفاهیم زیباسازی - وسایل ورزشی و بدنسازی

آشنایی با مفاهیم زیباسازی - وسایل ورزشی و بدنسازی

هدف: توسعه فرهنگ ورزش، و سلامت و نشاط در جامعه/ در دسترس بودن ابزار ورزش رایگان و سالم برای همگان/

بیش از یک دهه است که در شهرهای مختلف جهان از دستگاههای بدنسازی عمومی برای سالم سازی و نشاط جسمانی شهروندان استفاده میگردد. مردم میتوانند بصورت رایگان در پارکهای شهری به این وسایل دسترسی داشته باشند و با راهنمایی کارشناس ورزش، به تمرینات مختلف و متنوع بدنسازی بپردازند.

با ساخت و نصب وسایل ورزشی و بدنسازی در بوستانهای شهری، تجهیزات و سیستمهایی جهت انجام حركات ورزشی در سطح آماتور و ابتدایی برای استفاده عموم مردم بوجود می‌آیــد. مزیت این دستگاهها در سادگی استفاده و همچنین بهره گیری از حركات ورزشی بكمك وزن بدن در هنگام ورزش با دستگاه میباشد.

وسایل ورزشی میتواند بصورت گروههای چند تایی در یك مجموعه تركیبی پیشنهاد داده شود. مزیت آن، استحكام بیشتر اسكلت سازه، نصب بدون فونداسیون و پی ریزی، قابلیت جابجایی، و طول عمر و دوام بالای آنها همراه با استفاده چندین كاربر باهم میباشد. برای طراحی و ساخت چنین تجهیزاتی توصیه میشود که حتما از امکانات و متخصصین داخلی بهره گرفته شود، زیرا استفاده کنندگان ایرانی با توجه به شرایط محیطی، ابعاد بدنی، و فرهنگ استفاده، نیازهای خاصی دارند که میبایستی در فرآیند طراحی و شکل گیری به آن توجه شود.

در سالهای گذشته، بسیاری از مراحل عملیاتی برای بهسازی و مقاوم سازی این تجهیزات صورت گرفته و در حال حاضر، مطالعات گسترده ای جهت ساخت این تجهیزات برای معلولین، سالمندان و حتی کودکان در دست اقدام است.

این فعالیت میبایستی بصورت یک طرح جامع و ملی مورد بازبینی تخصصی قرار گیرد تا به تکامل برسد. بنابراین برای ساخت و سازدستگاه ها، شرکتهاو متخصصینی مورد نیاز هستند که به اصول ورزش خصوصـــا بدنسازی آشنایی دارند و دارای واحد طراحی و مهندسی بوده و توانایی اصلاح و بهسازی حرکات ورزشی با دستــگاه را داشته باشند. اطلاع رسانی و آموزش ، از بخشهای مهم این طرح سلامت است.
طبقه بندی: زیبا سازی،  فضا، 
ارسال توسط میلاد فیروزه
آرشیو مطالب
نظر سنجی
اگر شهر و تمدن دارای ریشه مشترك باشند. آیا میتوان گفت :”متمدن شدن“ به معنای ”شهری شدن“ است؟
صفحات جانبی
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ